Support » Plugin: České služby pro WordPress » XML feed pro Heureku negeneruje kategorie

 • Resolved TheAzer

  (@theazer)


  Zdravím,

  půjdu rovnou k věci. Na našem e-shopu máme poměrně rozsáhlý strom kategorií produktů. U “koncových” podkategorií máme ručně vloženou cestu z Heuréky “Hobby | Hudební nástroje | Kytary | Ukulele”. Tohle je zrovna příklad, který se v XML správně zobrazuje. Další kategorie jsou udělané úplně stejně, ale ty se už v XML stejně nezobrazují. Zobrazí se pouze ta “hlavní” kategorie. Vážně už nevím, čím by to mohlo být, a tak píšu rovnou sem.

  Poradíte mi, jak do XML dostat tuhle cestu kategorií ke všem produktům, u kterých se z nějaké důvodu nezobrazuje?

  Díky 🙂

Viewing 5 replies - 1 through 5 (of 5 total)
 • Plugin Author pavelevap

  (@pavelevap)

  Nemohl bych se na to někde podívat? Nebo alespoň screenshoty s nastavením kategorií u konkrétního produktu + jak se produkt zobrazuje v XML feedu.

  Nemůžete mít u jednoho produktu přiřazeno více různých kategorií? Ale opravdu těžko říci, možná je tam i nějaká chybka. Zkusit můžete ještě novou verzi 0.6-alpha (už se pomalu dostáváme do beta stavu).

  U nejnovějších produktů se kategorie nezobrazuje. Když zascrollujete níže, tak uvidíte, že u některých dalších produktů je to v pořádku. Kategorie by měly být nastaveny všechny správně. 😉
  http://gear-shop.cz/?feed=heureka

  Plugin Author pavelevap

  (@pavelevap)

  OK, pojďme na konkrétní příklad: http://gear-shop.cz/darkove-predmety/zapisnik-beethoven/

  – Ve feedu má CATEGORYTEXT hodnotu Dárkové předměty, tedy název kategorie. Co je pro tuto kategorii (nebo přímo produkt) nastaveno v administraci v políčku Heureka CATEGORYTEXT? Předpokládám, že nic.

  – Tento produkt je ale zároveň zařazen i do dalších kategorií Psací potřeby (podkategorie pro Dárkové předměty) a Zápisníky (podkategorie pro Psací potřeby). Protože je produkt ale zařazen ve 3 kategoriích najednou, tak neví, která z nich má přednost (respektive mohl by, kdyby prozkoumal hierarchickou úroveň těchto kategorií, což ale zatím neumí). Takže vezme první kategorii (patrně nejstarší Dárkové předměty), vezme si tuto informaci z ní a tam asi nebude nic vyplněno, protože to bude až na úrovni nejnižší podkategorie Zápisníky. A tak ve feedu zobrazí pouze název této kategorie.

  Mělo by ale stačit zařadit tento produkt pouze do kategorie Zápisníky a tím bude hned vše vyřešeno? Nadřazené kategorie nemusíte k produktu přiřazovat ručně, produkt tam bude patřit automaticky a skript nebude mít problém s rozeznáváním relevantní kategorie?

  Ano, máte pravdu. Chyba je v tom, že jsme zaškrtli všechny tři kategorie. Pro správnou funkčnost tedy stačí zaškrtnout pouze tu jednu finální kategorii.

  Díky za rychlou reakci a přeji pěkný zbytek večera 😉

  Plugin Author pavelevap

  (@pavelevap)

  Díky, do budoucna bychom mohli tyto případy odchytit automaticky, a to v rámci chystaného hierarchického vylepšení.

Viewing 5 replies - 1 through 5 (of 5 total)
 • The topic ‘XML feed pro Heureku negeneruje kategorie’ is closed to new replies.