Support » Plugin: České služby pro WordPress » Subkategorie produktu

 • Dobrý den,

  nejprve chci poděkovat za skvělý plugin, právě se chystám sesynchronizovat produkty s Heurekou pro svého klienta a potřeboval bych poradit.

  Za prvé se mi ve feedu zobrazují u produktu jeho první kategorie, ale já bych potřeboval, aby se tam zobrazila jeho podkategorie. Je to možné?

  A druhý dotaz, podle Heureky je důležitý tag <MANUFACTURER>, který jsem ale ve feedu nenalezl a nevím, jak jej vyplnit.

  Díky moc za odpověď.

  S pozdravem,

  Josef

  PS: Kdyžtak odkaz na feed je zde: http://lifastav.cz/?feed=heureka

  https://wordpress.org/plugins/ceske-sluzby/

Viewing 7 replies - 1 through 7 (of 7 total)
 • Plugin Author pavelevap

  (@pavelevap)

  Díky 🙂

  Doporučil bych nejdříve stáhnout nejnovější verzi (oficiálně snad už brzy vyjde): https://github.com/pavelevap/ceske-sluzby/archive/master.zip

  Myslíte CATEGORYTEXT? Mělo by to automaticky fungovat i s podkategoriemi, máte nějaký příklad, kde to nefunguje?

  Jinak v nové verzi už můžete zadat pro každou kategorii i produkt přímo CATEGORYTEXT z Heureky: https://github.com/pavelevap/ceske-sluzby/issues/4

  MANUFACTURER v XML feedu už v nové verzi také umíme 🙂
  https://github.com/pavelevap/ceske-sluzby/issues/68

  Thread Starter Digihood

  (@josif201)

  Dobrý den,

  nejprve moc děkuji za novou verzi, pomohla. Klient už doplňuje výrobce.
  Ohledně těch kategorií:
  Podívejte se na tento feed, najděte položku “Altán – pavilón AGA”. Category text je tam takto: <CATEGORYTEXT>Dřevěný zahradní nábytek</CATEGORYTEXT>. Já bych potřeboval, aby se tam zobrazilo “Zahradní altány”. Totiž tento výrobek (http://lifastav.cz/vyrobek/altan-pavilon-aga/) má kategorii “Dřevěný zahradní nábytek” a podkategorii “Zahradní pavilony”. Úplně jsem to nepohcopil odsud.

  Moc děkuji.

  S podzravem,

  Josef Antoš

  Plugin Author pavelevap

  (@pavelevap)

  Oficiální fórum nebylo pár dní funkční, takže jsem nedostal notifikaci o novém příspěvku 🙁

  Problém je v tom, že je produkt zařazen do dvou kategorií, a to v rámci nadřazené kategorie i podkategorie. A do feedu může být generován pouze jeden CATEGORYTEXT, takže se myslím automaticky bere ta starší kategorie (v tomto případě to bude nadřazená kategorie).

  Jako rychlé řešení máte možnost odškrtnout zařazení produktu do nadřazené kategorie “Dřevěný zahradní nábytek”, protože je víceméně zbytečné. Pokud patří produkt do podkategorie “Zahradní altány”, tak automaticky patří i do nadřazené kategorie “Dřevěný zahradní nábytek”, a to i když tam není ručně zařazen.

  Ale nejste sám, kdo to tímto způsobem používá, takže brzy vyjde oprava, která by měla řešit i použití více různých kategorií, podrobnosti zde.

  Thread Starter Digihood

  (@josif201)

  Dobrý den,

  všiml jsem si, že forum nefungovalo. Tohle asi bude hodně hloupá otázka, ale kde to můžu odškrtnout? Já to nevidím ani v základním nastavení, ani v nastavení XML feedu.

  Pokud to nepůjde, vložím kdyžtak toto:

  $kategorie_produkt = get_post_meta( $product_id, ‘ceske_sluzby_xml_heureka_kategorie’, true );

  Je toto pole již integrováno do feedu (ceske_sluzby_xml_heureka_kategorie)? Ještě jsem se nedíval do zdrojového kódu… Tím by to se před dalším updatem vzřešilo si myslím. Ono na to pravděpodobně dojde, protože se mi nechce předělávat celý eshop jen proto, aby odpovídal struktuře Heureky.

  Díky moc za podporu, vážím si jí.

  S pozdravem,

  Josef Antoš

  Plugin Author pavelevap

  (@pavelevap)

  Možná si nerozumíme 🙂

  CATEGORYTEXT můžete nastavit na úrovni kategorie (menu Produkty – Kategorie) či přímo produktu. Ale problém je v tom, že máte u jednoho produktu přiřazené dvě kategorie “Dřevěný zahradní nábytek” i “Zahradní altány”. V tomto případě plugin použije myslím pouze jednu z nich (a její zvolený CATEGORYTEXT), a to na základě toho, kdy byla kategorie vytvořena (bere tu dřívější). Takže sice nastavíte pro kategorii “Zahradní altány” nějaký vlastní CATEGORYTEXT, ale ve feedu se nezobrazí, protože u tohoto produktu plugin zrovna pracuje s druhou přiřazenou kategorií “Dřevěný zahradní nábytek” (kde to třeba nemáte nastavené). Zatím plugin ještě neumí rozlišit, která kategorie je pro produkt zrovna důležitější…

  A proto jsem psal, že by bylo nejjednodušší ten zmiňovaný produkt zařadit pouze do jedné kategorie “Zahradní altány” (v nastavení produktu máte v pravém sloupci možnost zaškrtnout kategorie), protože jde o podřazenou kategorii a stejně bude automaticky patřit i do nadřazené kategorie “Dřevěný zahradní nábytek” (i když nebude v nastavení produktu zaškrtnutá). Ale nevím, jestli jsem to dobře vysvětlil, můžeme to ještě zkusit na konkrétním příkladu…

  P.S. Mluvíme o nejnovější verzi 0.5-beta1.

  Thread Starter Digihood

  (@josif201)

  Dobrý den,

  abych řekl pravdu, netušil jsem, že produkt patří automaticky do nadřazené kategorie když v ní není specificky zaškrtnutý. Samozřejmě to ale dává smysl.

  Zatím jsem zkusil přidat ke kategorii její zařazení v Heurece. Uvidím, zda to pomůže.

  Díky moc,

  Josef

  Plugin Author pavelevap

  (@pavelevap)

  Vyzkoušejte a dejte prosím vědět… Problém je v tom, že se zatím do feedu dostane pouze jedna kategorie (myslím, že dříve vytvořená), takže ideální řešení by spočívalo v tom, že prostě odškrtnete zařazení do nadřazené kategorie (na webu by se tím asi nemělo nic změnit) a produkt bude mít pouze podřazenou kategorii, což většinou bohatě stačí. Případně by za pár dní měla vyjít aktualizace, která by to měla umět automaticky rozeznávat a použít podřazenou kategorii automaticky…

Viewing 7 replies - 1 through 7 (of 7 total)
 • The topic ‘Subkategorie produktu’ is closed to new replies.