Support » Plugin: Halk Bank Payment Gateway For Woocommerce » Проблем со наплата

 • Resolved lokyi123

  (@lokyi123)


  Здраво

  Имам проблем со прифаќање на mastercard. Колку што разбирам, не би требало да е до плагинот, затоа што од visa проаѓаат трансакциите а одат преку истиот gateway. Прашувам за да бидам на чисто затоа што од халк немам конкретен одговор веќе една недела.

  Фала ти!

Viewing 1 replies (of 1 total)
 • Plugin Author m1tk00

  (@m1tk00)

  Zdravo Lokyi123

  Definitivno e problem so procesirackiot centar na bankata cim proagaat visa naplatite a ne mastercard.

  Mitko

Viewing 1 replies (of 1 total)
 • The topic ‘Проблем со наплата’ is closed to new replies.